Położenie

Hala Widowiskowo-Sportowa Arena, położona w samym centrum Poznania, w pięknej scenerii parkowej, bliskim sąsiedztwie pływalni letniej, kortów tenisowych i torów łuczniczych stanowi charakterystyczny obraz znany wszystkim poznaniakom. To miejsce spotkań poznaniaków i gości na wydarzeniach sportowych, koncertach, targach oraz imprezach zamkniętych.

Uniwersalny charakter

W Arenie mogą odbywać się wydarzenia do 3 600 osób. Halę można zaaranżować na różne sposoby, dostosowując układ do charakteru i potrzeb wydarzenia. Do dyspozycji jest również obszerne foyer, w którym odbywać mogą się targi, wystawy i inne wydarzenia. Przy Arenie znajduje się parking mieszczący do 250 samochodów.

Hala Widowiskowo-Sportowa Arena całkowicie przystosowana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

kultura i sport

Arena to miejsce imprez estradowych, koncertów gwiazd zagranicznych i polskich, pokazów i targów. Rocznie odbywa się tu ponad 60 wydarzeń. Przez lata w Arenie gościły gwiazdy polskiej estrady i najwięksi scen europejskich: Iron Maiden, Leonard Cohen, czy Joe Cocker. Wielu celebrowało emocje Mistrzostw Świata w Szermierce, Mistrzostwa Europy w Koszykówce Kobiet, AVIS CUP z Wojciechem Fibakiem, rewie na lodzie, czy widowiska kabaretowe.