Organizator:

STO LAT TARGÓW W POZNANIU

Podziel się

Rozpoczynamy roczne obchody okrągłego jubileuszu Grupy MTP!

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie mają 100 lat! Od 1921 łączymy ludzi i idee. To w Poznaniu odbywają się najważniejsze wydarzenia branżowe w Europie Środkowowschodniej. Trudno wyobrazić sobie światowy rynek spotkań bez Międzynarodowych Targów Poznańskich, które dziś są częścią Grupy MTP.

Przez lata Międzynarodowe Targi Poznańskie były oknem na świat, zwłaszcza kolorowy świat Zachodu. Tu po raz pierwszy w 1957 roku Polacy mieli okazję wypić Coca-Colę, tu w 1929 roku pokazano pierwszy w Polsce telewizor, a w 1956 roku dzięki zagranicznym dziennikarzom uczestniczącym w targach, świat dowiedział się o wielkim strajku robotników w Poznaniu i jego krwawym stłumieniu przez władze.

Targi od początku były miejscem rynkowych premier, gdzie nawiązywano wartościowe kontakty handlowe i promowano polską gospodarkę. Dzięki temu, jeszcze przed II wojną światową, Poznań wyrósł na czwarty pod względem wielkości ośrodek targowy w Europie. Dziś Grupa MTP jest największym organizatorem targów w Polsce i bezapelacyjnym liderem w Europie Środkowo-Wschodniej.