Organizator:

Modernizacja

Podziel się

Nawet do 9 tysięcy osób będzie mogło wziąć udział w wydarzeniach w nowej Hali Widowiskowo-Sportowej Arena. Już niedługo ruszą przygotowania do modernizacji Areny.

- DZIĘKI MODERNIZACJI ARENY, POZNAŃ BĘDZIE MIAŁ NOWOCZESNY OBIEKT WIDOWISKOWO-SPORTOWY, W KTÓRYM BĘDĄ MOGŁY ODBYWAĆ SIĘ CIEKAWE WYDARZENIA KULTURALNE I SPORTOWE - MÓWI JACEK JAŚKOWIAK, PREZYDENT MIASTA POZNANIA. - ARENA TO HISTORYCZNY PUNKT NA MAPIE POZNANIA, DO KTÓREGO WIELU MIESZKAŃCÓW CZUJE SENTYMENT. W NOWEJ ODSŁONIE STANIE SIĘ OBIEKTEM NOWOCZESNYM, SPEŁNIAJĄCYM WSPÓŁCZESNE STANDARDY, NIE TRACĄC PRZY TYM SWOICH HISTORYCZNYCH WALORÓW. WRAZ Z PRZYLEGAJĄCĄ PRZESTRZENIĄ PUBLICZNĄ BĘDZIE TĘTNIĄCYM ŻYCIEM MIEJSCEM ATRAKCYJNYM DLA MIESZKAŃCÓW I TURYSTÓW.

Projekt zakłada pozostawienie w niezmienionej formie elewacji budynku. Remontowi ulegnie tylko pokrycie dachowe. W zewnętrznym wyglądzie dominować będą stal, beton i szkło. Całkowitej przebudowie ulegnie wnętrze obiektu. Jego design będzie stawiał na elegancki, ponadczasowy minimalizm.

Poziom podłogi zostanie obniżony o prawie 6 m. Zmieni to układ trybun, które obecnie są łukowe i oddalone od parkietu. Nowe trybuny będą ułożone równolegle do boiska, bardziej strome i kilkupoziomowe. Pozwoli to zwiększyć ich pojemność, ale też wygospodarować miejsce na tzw. skyboxy, czyli przestrzenie o podwyższonym standardzie przeznaczone na spotkania towarzyskie i biznesowe. Trybuny będą mobilne, co umożliwi ich całkowite złożenie i pozostawienie pustej płyty parkietu. W obiekcie znajdą się też szatnie, garderoby, sale konferencyjne, food court oraz restauracja z tarasem, która będzie czynna nie tylko podczas wydarzeń organizowanych w hali.